Przyjazd

21
paź 2020

Odjazd

22
paź 2020

O pensjonacie

Jeżeli marzysz o ciszy, spokoju i komforcie — zatrzymaj się w Pensjonacie „Słoneczna Willa”.
Otoczony lasami pensjonat położony jest w malowniczym miejscu Międzygórza u podnóża Śnieżnika — najwyższej góry w okolicy. W najbliższym sąsiedztwie znajduje się potok Wilczka, z krystalicznie czystą wodą.
To miejsce stworzone jest dla Ciebie i Twojej rodziny. W miłej atmosferze, pośród bajecznie pięknych krajobrazów oderwiesz myśli od codzienności i będziesz delektować się wypoczynkiem. Tu zregenerujesz siły i powrócisz do domu z bagażem pełnym miłych wspomnień.

Pensjonat
dysponuje 22 pokojami dwu-, trzy-, i czteroosobowymi urządzonymi w bardzo wysokim standardzie, wyposażonymi w przestronne łazienki. Wnętrza utrzymane w klasycznym stylu, podkreślają przytulny, domowy klimat.
Na parterze znajduje się restauracja na 50 osób serwująca potrawy kuchni europejskiej oraz tradycyjne dania polskie. W sali restauracyjnej do Państwa dyspozycji jest kominek z częścią wypoczynkową, drink-bar, kącik zabaw dla dzieci i taras widokowy. Rozległe tereny leśne wokół pensjonatu zachęcają do wypoczynku na świeżym powietrzu. Przygotowane szlaki turystyczne stwarzają idealne warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej.Na życzenie gości organizowane są letnie i zimowe imprezy w plenerze.

 

Historia Pensjonatu

Około roku 1900 na południowo-zachodnim nasłonecznionym zboczu powstał dwukondygnacyjny hotel i pensjonat „Anna Hof”. Według reklam z roku 1920 w hotelu – często odwiedzanym w drodze na Śnieżnik, znajdowała się restauracja, 36 miejsc w pokojach i ogród. Budynek wyposażony był w centralne ogrzewanie, oświetlenie elektryczne i telefon.
Hotel o kubaturze 4234 m3, wykonano w konstrukcji murowanej, tynkowanej na biało; ściany w piwnicy od zewnątrz wzniesiono z kamienia łamanego, a od wnętrza z cegły, wyższe kondygnacje natomiast z cegły, a w szczytach i na poddaszu w konstrukcji ryglowej.
Po wojnie pensjonat był początkowo Domem Turysty o nazwie „Opolanin”, później funkcjonował jako dom wczasowy FWP o nazwie „Opolanka”. W latach 90. XX w FWP sprzedał budynek i po kapitalnym remoncie zaczął tu funkcjonować jako pensjonat „Słoneczna Willa”.

żródło: Elżbieta Trocka-Leszczyńska: ”Międzygórze. Dzieje i architektura”. Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej, Wrocław 2006

Copyright © 2013 Pensjonat Międzygórze. All rights reserved.