logo.svg

10 miejsc, do których dojdziesz pieszo z naszego pensjonatu.

Jeśli planujesz odwiedzić Międzygórze, a w szczególności masz zamiar zostać naszym gościem, to dobrze trafiłeś. Przedstawiamy Ci 10 miejsc, które możesz zwiedzić, idąc na piechotę z naszego przytulnego pensjonatu. Oto nasze propozycje na aktywne spędzenie czasu w tej pięknej okolicy!

Singletrack Glacensis „Pętla pod Śnieżnikiem”

To idealna trasa dla całej rodziny, zaledwie kilka minut spacerem od Słonecznej Willi. Niemal 9-kilometrowa trasa o niskim stopniu trudności, idealna na wycieczki z dziećmi. Początek trasy znajduje się przy dużym parkingu „Pod Skocznią”, a następnie prowadzi przez leśne drogi i singletrack. Trasa łączy się z innymi pętlami: Pętlą Międzygórze i Pętlą Ostoja, co daje wiele możliwości spersonalizowania wycieczki.

Wodospad Wilczki

Jeden z najpiękniejszych wodospadów w Sudetach, Wodospad Wilczki, to obowiązkowy przystanek na liście miejsc do odwiedzenia. Otoczony bujną roślinnością, ten malowniczy wodospad oferuje wspaniałe widoki i relaksujące dźwięki wody. Idealne miejsce na piknik czy odpoczynek po długim spacerze.

Przełęcz Śnieżnicka

Przełęcz Śnieżnicka to miejsce, gdzie możemy podziwiać piękno górskiego krajobrazu. Ta popularna przełęcz łączy dwie górskie miejscowości – Międzygórze i Kletno. To doskonały punkt widokowy, z którego można podziwiać malownicze panoramy okolicznych gór, w tym masywu Śnieżnika.

Schronisko na Śnieżniku im. Zbigniewa Fastnachta

Schronisko na Śnieżniku to doskonałe miejsce na postój, gdzie można zjeść coś pysznego i zregenerować siły przed dalszą wędrówką. Położone na wysokości 1205 m n.p.m., schronisko oferuje piękne widoki oraz możliwość pozostania na noc.

Śnieżnik

Kontynuując wędrówkę ze schroniska, docieramy na szczyt Śnieżnika – najwyższego szczytu Masywu Śnieżnika. Z wysokości 1425 m n.p.m. rozciąga się niezapomniana panorama okolicy. Warto tu przyjść o poranku lub pod wieczór, by zobaczyć zachód słońca.

Jaskinia Niedźwiedzia

Jaskinia Niedźwiedzia to jedna z największych jaskiń w Polsce. Jej korytarze skrywają niezwykłe formacje skalne oraz bogatą historię. W Jaskini Niedźwiedzia odkryto ślady dawnych mieszkańców, a także kości prehistorycznych zwierząt. To idealne miejsce na edukacyjną wycieczkę, by poznać tajemnice przeszłości.

Źródło rzeki Morawy

Źródło rzeki Morawy to kolejny przystanek, który warto odwiedzić. To właśnie tutaj, w Masywie Śnieżnika, zaczyna swój bieg jedna z najważniejszych rzek Europy. Obejrzenie źródła to doskonała okazja, by na chwilę zatrzymać się i podziwiać siłę natury.

Muzeum Ziemi w Kletnie

Muzeum Ziemi w Kletnie to miejsce, w którym można poszerzyć swoją wiedzę na temat geologii, paleontologii oraz przyrody Sudetów. W muzeum znajdują się eksponaty prezentujące bogactwo kulturowe i przyrodnicze regionu, co sprawia, że jest to interesująca atrakcja dla osób w każdym wieku.

Kopalnia Uranu Kletno – Podziemna Trasa Turystyczno–Edukacyjna

Ta niezwykła atrakcja pozwala zwiedzić dawne podziemne kopalnie uranu, które dziś służą celom turystyczno-edukacyjnym. Podczas wizyty w Kopalni Uranu Kletno można dowiedzieć się więcej o historii wydobycia tego surowca oraz o pracy górników.

Zapora wodna Międzygórze

Zapora wodna w Międzygórzu to inżynieryjne dzieło, które warto zobaczyć na własne oczy. Otoczona pięknym krajobrazem, zapora przyciąga miłośników przyrody i architektury. Spacer wzdłuż zbiornika wodnego to doskonały sposób na relaks i podziwianie otaczającego piękna.

Zapraszamy!

Międzygórze to miejsce, które zachwyci każdego, kto docenia piękno górskich krajobrazów i bogactwo przyrody. Z naszego pensjonatu – gdzie czeka Cię wspaniały nocleg i pyszne jedzenie – możesz wyruszyć na piesze wędrówki do każdego z powyższych miejsc. Zaplanuj swoją wizytę i odkryj urok tych niezwykłych atrakcji!

logo.svg

© 2020 Słoneczna Willa. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja