Rys historyczny

****

Około roku 1900 w Międzygórzu, na południowo-zachodnim nasłonecznionym zboczu powstał dwukondygnacyjny hotel i pensjonat „Anna Hof”. Według reklam z roku 1920 w hotelu – często odwiedzanym w drodze na Śnieżnik, znajdowała się restauracja, 36 miejsc w pokojach i ogród. Budynek wyposażony był w centralne ogrzewanie, oświetlenie elektryczne i telefon.

Hotel w Międzygórzu o kubaturze 4234 m3, wykonano w konstrukcji murowanej, tynkowanej na biało; ściany w piwnicy od zewnątrz wzniesiono z kamienia łamanego, a od wnętrza z cegły, wyższe kondygnacje natomiast z cegły, a w szczytach i na poddaszu w konstrukcji ryglowej.

Po wojnie pensjonat był początkowo Domem Turysty o nazwie „Opolanin”, później funkcjonował jako dom wczasowy FWP o nazwie „Opolanka”. W latach 90. XX w FWP sprzedał budynek i po kapitalnym remoncie zaczął tu funkcjonować jako pensjonat „Słoneczna Willa”. „Słoneczna Willa”, który po dziś dzień jest jednym z ulubionych wyborów wśród ofert noclegowych w Międzygórzu z Meteora.

źródło: Elżbieta Trocka-Leszczyńska: ”Międzygórze. Dzieje i architektura”. Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej, Wrocław 2006

Dla Ciebie i Twojej Rodziny

To miejsce stworzone jest dla Ciebie i Twojej rodziny. W miłej atmosferze, pośród bajecznie pięknych krajobrazów oderwiesz myśli od codzienności i będziesz delektować się wypoczynkiem. Tu zregenerujesz siły i powrócisz do domu z bagażem pełnym miłych wspomnień.

Udogodnienia Willi

Słoneczna Willa, malowniczo położona u stóp Masywu Śnieżnika, zlokalizowana jest w spokojnych dolinkach rzek Wilczki i Bogoryi. Nasz pensjonat to wspaniałe miejsce na nocleg w Międzygórzu dla turystów, którzy cenią sobie ciszę i spokój. Do najważniejszych atrakcji okolicy zaliczają się m.in. Śnieżnik – u podnóża którego znajduje się nasz obiekt, Wodospad Wilczki, Sanktuarium Maria Śnieżna, Ogród Bajek oraz Czarna Góra.

Jesteśmy wspaniałym miejscem dla miłośników sportów zimowych – niedaleko znajduje się resort Czarna Góra oraz liczne trasy do narciarstwa biegowego.

Tuż obok pensjonatu przebiegają pętle Singletrack – największej w Europie sieci górskich ścieżek rowerowych.

Nasza polana tuż obok strumyka, z hamakami i leżakami to idealne miejsce na relaks. Oferujemy możliwość rozpalenia ogniska i grilla. Dla najmłodszych przygotowaliśmy specjalne miejsce zabaw z trampoliną i piaskownicą.

widok na góry

U stóp masywu śnieżnika

Imprezy okolicznościowe

Nasz hotel to również doskonałe miejsce na organizację szkoleń firmowych, wyjazdów integracyjnych, czy imprez okolicznościowych.

Posiadamy działkę rekreacyjną sąsiadującą bezpośrednio z potokiem Wilczki, na której możemy zorganizować ognisko. Dodatkowo, nasza restauracja może przygotować dla Państwa bankiet zawierający zimne przekąski, ciepłe posiłki, bufet kawowy, napoje.

Pomagamy w organizacji wycieczek fakultatywnych m.in. pieszych wędrówek z przewodnikiem m.in. na Śnieżnik, zwiedzania Kopalni Uranu w Kletnie, zwiedzania Twierdzy w Srebrnej Górze, zwiedzaniu Kopalni Złota w Złotym Stoku, wyjazdu do Republiki Czeskiej m.in. na Spacer w Obłokach, wyjazdu do Browaru w Republice Czeskiej.

Wesele w oryginalnym klimacie

****

Mamy zaszczyt przedstawić Państwu naszą ofertę organizacji Wesela. Uważamy, że to wydarzenie Młoda Para powinna zorganizować dokładnie tak, jak sobie wymarzy. Dlatego Kochani, jesteśmy do Waszej dyspozycji i chętnie Wam pomożemy, a jeśli zajdzie taka potrzeba stworzymy dla Was oryginalny i niezapomniany scenariusz.

Na Państwa życzenie zamawiamy ciasta, tort, dekorujemy salę, pomagamy w ogólnej organizacji. Menu weselne oraz wszystkie inne szczegóły ustalamy indywidualnie, wsłuchując się w Państwa potrzeby i pomysły.

Nasz zespół jest do Państwa dyspozycji.

Nasza oferta to m.in.

  • Nocleg ze śniadaniem poprawinowym.
  • Para Młoda pokój dwuosobowy gratis.
  • Na śniadanie oprócz klasycznej zimnej płyty, podajemy podgrzane dania pozostałe z Wesela.
  • Śniadanie trwa zwykle do godz. 12:30
  • Doba hotelowa trwa do godziny 13:30
Zadzwoń
Dojazd