O nas

Rys historyczny

****

Około roku 1900 na południowo-zachodnim nasłonecznionym zboczu powstał dwukondygnacyjny hotel i pensjonat „Anna Hof”. Według reklam z roku 1920 w hotelu – często odwiedzanym w drodze na Śnieżnik, znajdowała się restauracja, 36 miejsc w pokojach i ogród. Budynek wyposażony był w centralne ogrzewanie, oświetlenie elektryczne i telefon.

Hotel o kubaturze 4234 m3, wykonano w konstrukcji murowanej, tynkowanej na biało; ściany w piwnicy od zewnątrz wzniesiono z kamienia łamanego, a od wnętrza z cegły, wyższe kondygnacje natomiast z cegły, a w szczytach i na poddaszu w konstrukcji ryglowej.

Po wojnie pensjonat był początkowo Domem Turysty o nazwie „Opolanin”, później funkcjonował jako dom wczasowy FWP o nazwie „Opolanka”. W latach 90. XX w FWP sprzedał budynek i po kapitalnym remoncie zaczął tu funkcjonować jako pensjonat „Słoneczna Willa”.

źródło: Elżbieta Trocka-Leszczyńska: ”Międzygórze. Dzieje i architektura”. Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej, Wrocław 2006

Dla Ciebie i Twojej Rodziny

To miejsce stworzone jest dla Ciebie i Twojej rodziny. W miłej atmosferze, pośród bajecznie pięknych krajobrazów oderwiesz myśli od codzienności i będziesz delektować się wypoczynkiem. Tu zregenerujesz siły i powrócisz do domu z bagażem pełnym miłych wspomnień.

Udogodnienia Willi

Słoneczna Willa, malowniczo położona u stóp Masywu Śnieżnika, zlokalizowana jest w spokojnych dolinkach rzek Wilczki i Bogoryi. Nasz dom to wspaniałe miejsce dla turystów ceniących sobie ciszę i spokój. Do najważniejszych atrakcji okolicy zaliczają się m.in. Śnieżnik – u podnóża którego znajduje się nasz obiekt, Wodospad Wilczki, Sanktuarium Maria Śnieżna, Ogród Bajek oraz Czarna Góra.

Jesteśmy wspaniałym miejscem dla miłośników sportów zimowych – niedaleko znajduje się resort Czarna Góra oraz liczne trasy do narciarstwa biegowego.

Tuż obok Pensjonatu przebiegają pętle Singletrack – największej w Europie sieci górskich ścieżek rowerowych.

Nasza polana tuż obok strumyka, z hamakami i leżakami to idealne miejsce na relaks. Oferujemy możliwość rozpalenia ogniska i grilla. Dla najmłodszych przygotowaliśmy specjalne miejsce zabaw z trampoliną i piaskownicą.

widok na góry

U stóp masywu śnieżnika

Imprezy okolicznościowe

W Słonecznej Willi zajmujemy się również organizacją szkoleń firmowych, wyjazdów integracyjnych, imprez okolicznościowych.

Posiadamy działkę rekreacyjną sąsiadującą bezpośrednio z potokiem Wilczki, na której możemy zorganizować dla naszych gości ognisko. Dodatkowo nasza restauracja może przygotować dla Państwa bankiet zawierający m.in. zimne przekąski, ciepłe posiłki, bufet kawowy, napoje.

Pomagamy w organizacji wycieczek fakultatywnych m.in. pieszych wędrówek z przewodnikiem m.in. na Śnieżnik, zwiedzania Kopalni Uranu w Kletnie, zwiedzania Twierdzy w Srebrnej Górze, zwiedzaniu Kopalni Złota w Złotym Stoku, wyjazdu do Republiki Czeskiej m.in. na Spacer w Obłokach, wyjazdu do Browaru w Republice Czeskiej.

Wesele w oryginalnym klimacie

****

Mamy zaszczyt przedstawić Państwu naszą ofertę organizacji Wesela. Uważamy, że ten dzień, to wydarzenie Młoda Para powinna zorganizować dokładnie tak jak sobie wymarzy. Dlatego Kochani jesteśmy do Waszej dyspozycji, chętnie Wam pomożemy, a nawet jeżeli zajdzie taka potrzeba stworzymy dla Was oryginalny i nie zapomniany scenariusz.

Na Państwa życzenie zamawiamy ciasta, tort, dekorujemy salę, pomagamy w ogólnej organizacji. Menu weselne oraz wszystkie inne szczegóły ustalamy indywidualnie, wsłuchując się w Państwa potrzeby i pomysły.

Nasz zespół jest do Państwa dyspozycji.

Nasza oferta to m.in.

  • Nocleg ze śniadaniem poprawinowym.
  • Para Młoda pokój dwuosobowy gratis.
  • Na śniadanie oprócz klasycznej zimnej płyty, podajemy podgrzane dania pozostałe z Wesela.
  • Śniadanie trwa zwykle do godz. 12:30
  • Doba hotelowa trwa do godziny 13:30
Zadzwoń
Dojazd
bon turystyczny
cancel
bon turystyczny
U nas zrealizujesz bon turystyczny!
Czytaj więcej