Atrakcje okolicy

placeholder-image

Singletrack Glacensis

Singletrack Glacensis jest największą w Europie siecią górskich ścieżek rowerowych. Pomysł tak rozbudowanego projektu zrodził się w 2015, a ścieżki zostały zaprojektowane i wykonane tak, aby cieszyły każdego użytkownika. Wyjątkowość systemu Singletrack Glacensis polega na tym, że rowerzyści mogą swobodnie przejechać singletrackiem całą Ziemię Kłodzką od Srebrnej Góry do Jagodnej.

placeholder-image

Śnieżnik

Śnieżnik (1425 m. n.p.m.) to najwyższy szczyt Masywu Śnieżnika oraz polskich Sudetów Wschodnich. Za względu na znaczną różnicę wysokości pomiędzy Śnieżnikiem a okolicznymi szczytami wyrasta on znacząco ponad otaczające góry. Na szczycie zlokalizowane jest schronisko im. Zbigniewa Fastnachta dysponujące 58 miejscami noclegowymi.

placeholder-image

Wodospad Wilczki

Dawniej znany również pod nazwą „Wodogrzmoty Żeromskiego”, Wodospad Wilczki znajduje się na rzece Wilczka w Masywie Śnieżnika (Sudety Wschodnie), w pobliżu Międzygórza. Wysokość wodospadu wynosi 22 m. Jest to drugi co do wielkości wodospad w polskich Sudetach, zaraz po Wodospadzie Kamieńczyka.

placeholder-image

Sanktuarium Maria Śnieżna

Zespół budowli składający się z kościoła, pustelni, dawnej plebanii, kalwarii i schroniska „Na Iglicznej”. Architektura kościoła reprezentuje styl barokowy. Kościół jest celem licznych wycieczek turystycznych. Najłatwiejsze dojście do sanktuarium prowadzi z Międzygórza.

placeholder-image

Czarna Góra

Kompleks tras narciarskich i nartostrad położony na północno-wschodnich stokach Czarnej Góry i Żmijowca. Oprócz doskonale przygotowanych tras narciarskich obiekt oferuje m.in. zaplecze noclegowe, trasy rowerowe i kolej linową.

placeholder-image

Dolni Morava

Nowoczesny ośrodek wypoczynku rodzinnego w Czechach z największą atrakcją turystyczną Masywu Śnieżnika – „Ścieżką w Chmurach”. Ta unikalna, jedyna w swoim rodzaju atrakcja, pozwala odbyć spacer na wysokości, na której szybują ptaki!

placeholder-image

Jaskinia Niedźwiedzia

Jedna z najdłuższych i najgłębszych jaskiń w Polsce. Długość odkrytych sal i korytarzy wynosi ponad 5 km, a ich głębokość to ponad 100 metrów. Odkryta podczas eksploatacji kamieniołomu marmuru w 1966 roku. Korytarze jaskini pokrywają liczne i zróżnicowane formy naciekowe.

placeholder-image

Kopalnia Złota Złoty Stok

Podziemna Trasa Turystyczna kopalni prowadzi m.in. przez „Sztolnię Gertruda”, „Chodnik Śmierci”, jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Część chodników sztolni można zwiedzać przepływając ok. 200 metrów 15-osobową łódką.

placeholder-image

Twierdza Srebrna Góra

Unikatowy w skali militarnego dziedzictwa kulturowego Europy obiekt, który jest jednym najważniejszych zabytków Dolnego Śląska. Położenie i rozległość całego zespołu zalicza warownię do największych budowli obronnych Europy.

Zadzwoń
Dojazd