Atrakcje okolicy

singletrack

Singletrack Glacensis

Singletrack Glacensis jest największą w Europie siecią górskich ścieżek rowerowych. Pomysł tak rozbudowanego projektu zrodził się w 2015, a ścieżki zostały zaprojektowane i wykonane tak, aby cieszyły każdego użytkownika. Wyjątkowość systemu Singletrack Glacensis polega na tym, że rowerzyści mogą swobodnie przejechać singletrackiem całą Ziemię Kłodzką od Srebrnej Góry do Jagodnej.

Śnieżnik

Śnieżnik

Śnieżnik (1425 m. n.p.m.) to najwyższy szczyt Masywu Śnieżnika oraz polskich Sudetów Wschodnich. Za względu na znaczną różnicę wysokości pomiędzy Śnieżnikiem a okolicznymi szczytami wyrasta on znacząco ponad otaczające góry. Na szczycie zlokalizowane jest schronisko im. Zbigniewa Fastnachta dysponujące 58 miejscami noclegowymi.

Wodospad Wilczki

Wodospad Wilczki

Dawniej znany również pod nazwą „Wodogrzmoty Żeromskiego”, Wodospad Wilczki znajduje się na rzece Wilczka w Masywie Śnieżnika (Sudety Wschodnie), w pobliżu Międzygórza. Wysokość wodospadu wynosi 22 m. Jest to drugi co do wielkości wodospad w polskich Sudetach, zaraz po Wodospadzie Kamieńczyka.

Góra Igliczna

Sanktuarium Maria Śnieżna

Zespół budowli składający się z kościoła, pustelni, dawnej plebanii, kalwarii i schroniska „Na Iglicznej”. Architektura kościoła reprezentuje styl barokowy. Kościół jest celem licznych wycieczek turystycznych. Najłatwiejsze dojście do sanktuarium prowadzi z Międzygórza.

Czarna Góra

Czarna Góra

Kompleks tras narciarskich i nartostrad położony na północno-wschodnich stokach Czarnej Góry i Żmijowca. Oprócz doskonale przygotowanych tras narciarskich obiekt oferuje m.in. zaplecze noclegowe, trasy rowerowe i kolej linową.

Dolni Morava

Dolni Morava

Nowoczesny ośrodek wypoczynku rodzinnego w Czechach z największą atrakcją turystyczną Masywu Śnieżnika – „Ścieżką w Chmurach”. Ta unikalna, jedyna w swoim rodzaju atrakcja, pozwala odbyć spacer na wysokości, na której szybują ptaki!

Jaskinia Niedźwiedzia Kletno

Jaskinia Niedźwiedzia

Jedna z najdłuższych i najgłębszych jaskiń w Polsce. Długość odkrytych sal i korytarzy wynosi ponad 5 km, a ich głębokość to ponad 100 metrów. Odkryta podczas eksploatacji kamieniołomu marmuru w 1966 roku. Korytarze jaskini pokrywają liczne i zróżnicowane formy naciekowe.

Złoty Stok Kopalnia

Kopalnia Złota Złoty Stok

Podziemna Trasa Turystyczna kopalni prowadzi m.in. przez „Sztolnię Gertruda”, „Chodnik Śmierci”, jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Część chodników sztolni można zwiedzać przepływając ok. 200 metrów 15-osobową łódką.

Twierdza Srebrna Góra

Twierdza Srebrna Góra

Unikatowy w skali militarnego dziedzictwa kulturowego Europy obiekt, który jest jednym najważniejszych zabytków Dolnego Śląska. Położenie i rozległość całego zespołu zalicza warownię do największych budowli obronnych Europy.

Zadzwoń
Dojazd
bon turystyczny
cancel
bon turystyczny
U nas zrealizujesz bon turystyczny!
Czytaj więcej