logo.svg

Jakie są różnice pomiędzy hotelem a pensjonatem?

Często przeglądając oferty miejsc do wypoczynku na serwisach rezerwacyjnych, możemy natknąć się na opcję wyboru zarówno hoteli, jak i pensjonatów. Wiele osób zastanawia się wówczas która z ofert będzie dla nich o wiele bardziej korzystna. Należy oczywiście na wstępie zastanowić się czego od takiego miejsca oczekujemy, aby spełniało nasze indywidualne potrzeby i wymagania.Jak zatem ugryźć temat, żeby od razu zauważyć różnice?

Dlaczego wybór odpowiedniego miejsca wypoczynku jest tak ważny?

Wszystkie kryteria wyboru docelowego miejsca wypoczynku sprowadzają się do jednego – Twoich osobistych preferencji. Mniejsze obiekty, które położone są z dala od gwarnego centrum to zazwyczaj kameralne pensjonaty, najbardziej doceniane przez osoby lubiące bliskość natury i jej malowniczych krajobrazów oraz błogą ciszę i spokój. Hotele zaś mogą okazać się zupełnie inną bajką, dlatego warto uprzednio zapoznać się z okolicą wokół obiektu. 

Podczas wyboru należy zasięgnąć również bardzo ważnych informacji takich jak ewentualne wyżywienie, czy też atrakcje. Niezbędne jest jednak to, aby swoje miejsce wypoczynku dopasować do typu swoich wymarzonych wakacji wraz ze związanymi z nimi aktywnościami.

Jakie są najważniejsze różnice, które dzielą hotel i pensjonat?

Na początku powinniśmy zaznaczyć, że nazwa ‘’hotel’’, czy też ‘’pensjonat’’ to nie żadne widzimisię jego właściciela. Jest to nazewnictwo ściśle zastrzeżone, które żeby uzyskać, należy spełniać ściśle określone wymogi, w postaci chociażby oferty, poziomu obsługi lub też wyposażenia samego obiektu i zawartych w nim ewentualnych atrakcji dla gości.

Podstawowa i pierwsza rzucająca się w oczy różnica to oczywiście ilość pokoi. Pensjonat musi mieć ich przynajmniej 7, a hotel minimum 10, z tym, że większość takich pokoi powinna być jedno- i dwuosobowa.

Oba obiekty powinny zapewniać możliwość wyżywienia. W hotelu może być to tylko śniadanie, zaś w pensjonacie wymagane jest całodziennie wyżywienie. W hotelach często można jednak zauważyć bardzo rozbudowaną ofertę gastronomiczną z możliwością wykupienia konkretnych pakietów.

Do naszego zestawienia dochodzi również zakres, jak i jakość usług, których możemy spodziewać się w danym pensjonacie lub hotelu. Tutaj mamy do czynienia z zupełnie różnym sposobem funkcjonowania obiektu, dlatego sam plan dnia w tych dwóch miejscach będzie zupełnie się do siebie różnić. Jeśli chodzi o pensjonaty, obsługa jest dość często ograniczona do wydawania posiłków dla gości lub też udostępniania im pokoi. Jeśli weźmiemy pod lupę hotele, wówczas zakres obsługi jest jednak bardziej rozwinięty, a sama jej ilość dużo większa. Hotele są bardzo często wyposażone w siłownie, restauracje, kawiarnie, strefy wellness, czy też spa, co wymaga znacznie bardziej pokaźnej kadry.

Co lepiej wybrać na pobyt w górach?

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, Twój wybór w głównej mierze powinien składać się z Twoich własnych oczekiwań oraz tego, czego potrzebujesz w trakcie wyjazdu. Należy pamiętać, że hotele wyróżniają się nieco lepszym standardem, jednak mogą okazać się gwarne i tłoczne. Pensjonaty zaś gwarantują bardziej kameralną, cichą i bliską natury atmosferę.

Naturalnie, atmosfera może być przyjemna zarówno w hotelu, jak i pensjonacie, jednak hotel stwarza ją bardziej formalną, a pensjonat bardziej rodzinną i luźną. Jeśli chodzi o Międzygórze, to jego przyjazny i górski klimat zdecydowanie lepiej koresponduje z atmosferą, jaką oferują pensjonaty.

Dlaczego warto wybrać nasz pensjonat?

Nasz wyjątkowy pensjonat położony jest w bardzo malowniczym, bogatym w zapierające dech w piersiach krajobrazy miejscu, tuż u stóp Masywu Śnieżnika. Obiekt zlokalizowany w samych dolinach rzek Wilczki i Bogoryi, które dbają o świeżą bryzę w powietrzu i kojący dźwięk płynącej wody. 

Słoneczna Willa to pensjonat dla osób, które przyjeżdżając na wypoczynek tutaj szukają nie tylko noclegu w Międzygórzu, ale oczekują ciszy i spokoju, chcąc uciec od gwarnych miast. U podnóża samego Śnieżnika, poza naszym obiektem, znajduje się również Czarna Góra, Wodospad Wilczki, Sanktuarium Maria Śnieżna oraz wyjątkowy Ogródek Bajek.

Poza spokojnym i relaksującym wypoczynkiem, Słoneczna Willa jest również doskonałym wyborem dla pasjonatów sportów zimowych, ponieważ tuż za rogiem znajdują się bardzo liczne trasy narciarstwa biegowego oraz słynny resort Czarna Góra. A może wolisz pojeździć na rowerze? Wpadnij na Singletrack! Jest to największa w całej Europie sieć górskich ścieżek rowerowych, podczas której można doświadczyć niesamowitych widoków i niezwykle czystego i świeżego górskiego powietrza.

logo.svg

© 2020 Słoneczna Willa. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja